Proto Global Logistics

ABOUT/HAKKINDA

Safe. Swift. Sound.

 

WHO ARE WE?

As Proto Global, with a decade of experience on logistics, we offer our business partners a faster, safer, more reliable and personalized solutions for all of their logistics and foreign trade operations. We cooperate with a strong, world wide net of forwarder agencies to ensure the best quality of service.

In addition to Sea, Air, Land and Intermodal Transportation operations, we also offer services for foreign trading, including paperwork, documentation, custom clearence and consultancy throughout import/export processes.

BİZ KİMİZ?

On yılı aşkın sektörel tecrübesiyle Proto Global Lojistik olarak müşterilerimize, tüm lojistik ve dış ticaret faaliyetleri için daha hızlı, daha güvenilir ve şirkete özel çözümler sunmaktayız. Dünya çapında geniş ve güçlü acente ağımızla en uzak noktada dahi en iyi hizmeti sunuyoruz.

Deniz, Hava ve Kara Taşımacılığına ek olarak, ithalat/ihracat süreçleri boyunca evrak hazırlanması, gümrük hizmetleri ve danışmanlık gibi aşamalarda da dış ticaret faaliyetlerinizde çözüm ortağınız olarak hizmet vermekteyiz.